Різниця між мінімально необхідним для профілактики загрожуючих життю захворювань скринінгом та програмою повного обстеження організму чоловіка (чек-апом) величезна. Однак це зовсім не означає, що скринінги можна викреслити зі своїх маст-ду списків за непотрібністю. Два цих методи проведення профілактичних медоглядів відрізняються обсягом діагностичних процедур та цілями обстеження.
Завдання
скринінгів - діагностика вузького кола загрожуючих життю захворювань. Основною метою чоловічих скринінгів є раннє виявлення раку простати. Для цього в діагностичну програму включають УЗД передміхурової залози та сечовидільної системи, аналізи на рівень ПСА. Якщо в анамнезі пацієнта є певні ризики захворювання простати лікар може призначити додаткові дослідження, в томи числі
- Обстеження уролога, іноді також огляд проктолога.
- Аналіз крові на онкомаркери, тестостерон та інші (призначає лікар за показаннями).
Особливістю скринінгу є те, що отримати достовірні результати можна швидко та без значних фінансових витрат.
Програми
check-up для чоловіків включають більший обсяг обстежень, за результатами якого можна діагностувати або виключити не тільки загрожуючі життю, але також "нешкідливі", що протікають безсимптомно хронічні захворювання й патологічні зміни в початковій стадії свого розвитку.
Програми загальної перевірки чоловічого здоров'я включають скринінг простати, а також:
- Консультацію терапевта.
- Загальний аналіз сечі.
- Загальний та біохімічний аналізи крові, визначення рівня ТТГ, а іноді й інших гормонів.
- ЕКГ.
Проводити одночасно дві програми, наприклад чоловічий скринінг та комплексну оцінку здоров'я чоловіка недоцільно, так як більшість аналізів і консультацій буде повторюватися. Якщо профілактична програма обстеження всього організму не відповідає на всі питання, що вас цікавлять, краще обговорити додаткові дослідження на консультації з лікарем вже під час чек-апу, а не розширювати програму на власний розсуд.